İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatı (İƏT) Baş katibinin müavini Jandos Asanov ilə görüş keçirilib
İƏT-in Tədqiqat Mərkəzinin yaradılması məsələsinin təkrardan gündəmə gətirilməsi və bu istiqamətdə işlərin görülməsinə başlanılması razılaşdırılıb.
3 may 2024 tarixində İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunda (ESRI) İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatı (İƏT) Baş katibinin müavini Jandos Asanov ilə görüş keçirilib. Görüş zamanı İƏT-in “İqtisadiyyat” jurnalının (“Economic” journal) cari statusu müzakirə edilib, məqalə qəbulu prosesi haqqında məlumat verilib. Həmçinin Azərbaycanın ev sahibliyi edəcəyi “3-cü İƏT Beyin Mərkəzləri Forumu”na ESRI-nin hazırlıq işləri ilə bağlı İƏT Baş katibinin müavini məlumatlandırılıb. Görüşdə müzakirə edilən bir digər xüsusi əhəmiyyətə malik mövzu İƏT-in Tədqiqat Mərkəzinin Nizamnaməsini imzalayan ölkələrin ratifikasiyasının əldə olunması üçün görüləcək tədbirlərlə bağlı olmuşdur. Müzakirələr nəticəsində sözügedən Tədqiqat Mərkəzinin yaradılması məsələsinin təkrardan gündəmə gətirilməsi və bu istiqamətdə işlərin görülməsinə başlanılması razılaşdırılıb.

On May 3, 2024, a meeting was held with Deputy Secretary General of Economic Cooperation Organization (ECO) Jandos Asanov at the Economic Scientific Research Institute (ESRI). During the meeting, the current status of the "Economic" journal of the ECO was discussed, and information was given about the article acceptance process. Also, the ECO Deputy Secretary General was informed about ESRI's preparations for the "3rd ECO Think Tanks Forum" to be hosted by Azerbaijan. Another important topic discussed at the meeting was related to the measures to be taken to achieve the ratification of the countries that have signed the Charter of the ECO Research Center. As a result of the discussions, it was agreed to bring up the issue of establishing the Research Center again and to start implementing work in this direction.
A meeting was held with Deputy Secretary General of Economic Cooperation Organization (ECO) Jandos Asanov at the Economic Scientific Research Institute
Agreed to bring up the issue of establishing the Research Center again and to start implementing work in this direction.