Təlim Tədris Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə “Avropa və beynəlxalq səviyyədə böhranların idarə edilməsi" mövzusunda təlim keçirilib
06.05.2024-cü il tarixində İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunun Sosial siyasət və humanitar sahələr şöbəsinin əməkdaşları Təlim Tədris Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə “Avropa və beynəlxalq səviyyədə böhranların idarə edilməsi" mövzusunda onlayn formatda keçirilmiş təlimdə iştirak ediblər.
Fransanın Milli Dövlət Xidməti İnstitutu və  Fransanın Azərbaycandakı səfirliyinin təşkilatçılığı ilə Fransada keçirilmiş təlimdə iştirak etmiş İqtisadiyyat Nazirliyinin Regionların inkişafı və dövlət proqramları şöbəsinin Regionlarla iş sektorunun baş məsləhətçisi Cavid Qədimov  iştirakçılara sözügedən təlim barədə ətraflı məlumat verdi. Təlimdə böhranların idarə edilməsinin əsas prinsipləri, müasir yanaşmalar, qarşıya çıxan problemlər və risklər barədə məlumatlarla yanaşı, mövcud beynəlxalq təcrübələr əsasında ölkəmizdə böhranların daha effektiv şəkildə idarə edilməsinə dair məruzəçinin təklif və tövsiyələri də dinlənilmişdir.

Training on "Crisis management at the European and international level" was held by the Training Center
On 06.05.2024, the employees of the Department of Social Policy and Humanitarian Fields of the Economic Scientific Research Institute participated in the online training on "Crisis Management at the European and International Level" organized by the Training Center.
Javid Gadimov, the senior advisor of the Department of Regional Development and State Programs of the Ministry of Economy, who participated in the training organized by the National Civil Service Institute of France and the French Embassy in Azerbaijan, gave detailed information to the participants about the training. During the training, in addition to information on the main principles of crisis management, modern approaches, encountered problems and risks, the speaker's suggestions and recommendations on more effective management of crises in our country based on existing international experiences were also mentioned.