Çexiyanın İqtisadiyyat Təhsili İnstitutunun professorları ESRI-nin fəaliyyəti ilə tanış olublar.
12 iyun 2023-cü il tarixində İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunda (ESRI) Çexiyanın Praqa şəhərində yerləşən İqtisadiyyat Təhsili İnstitutunun professorları ilə görüş keçirilib. İqtisadi və Sosial İnkişaf Mərkəzinin (CESD) dəvəti ilə Bakıya səfər etmiş İnstitutun professorları Josef P. Kalhun və Tauni H. Ferrarini təmsil etdikləri qurum barədə ətraflı məlumat veriblər.
Görüşdə ESRI-nin İdarə Heyətinin sədri Mahir Hümbətov İnstitutun fəaliyyəti və gələcək planlarından bəhs edib.
ESRI-nin Yerli və beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin baş elmi işçisi Natiq Mədətov, Elm, təhsil və karyera inkişafı şöbəsinin böyük elmi işçisi Elsevər Lətifli və Makroiqtisadi siyasətin təhlili şöbəsinin kiçik elmi işçisi Asəm Məmmədov isə İnstitutun ayrı-ayrı fəaliyyət istiqamətləri üzrə qonaqlara ətraflı məlumat veriblər.

A meeting with professors of the Czech Institute of Economic Education was held at the ESRI
Professors of the Institute of Economic Education of the Czech Republic got acquainted with the activities of the ESRI.
On June 12, 2023, a meeting was held with professors of the Institute of Economic Education located in Prague, Czech Republic, at the Economic Scientific Research Institute (ESRI). Professors of the Institute, Josef P. Calhoun and Tawni H. Ferrari, who visited Baku at the invitation of the Center for Economic and Social Development (CESD), gave detailed information about the institution they represented.
At the meeting, Chairman of the Board of Directors of the ESRI, Mahir Humbatov, spoke about the activities and future plans of the ESRI.
Natig Madatov, Chief Research Fellow of the ESRI's Department of Local and International Cooperation, Elsevar Latifli, Senior Research Fellow of Department of Science, Education and Career Development, and Asam Mammadov, Junior Research Fellow of Department of Macroeconomic Policy Analysis, gave detailed information to the guests about different activities of the ESRI.