ESRI nümayəndələri ilə Türkiyənin Avrasiya Araşdırmaları Mərkəzinin əməkdaşları arasında görüş keçirilib
Görüşdə ESRI əməkdaşları İnstitutın 60 ilə yaxın tarixi, fəaliyyət istiqamətləri, yaxın zamanda aparılmış islahatlar, tədqiqat işləri, elmi araşdırmaları və nəşrləri barədə ətraflı məlumat veriblər.
26 dekabr 2023-cü il tarixində “Türk iqtisadiyyatlarında rəqəmsal ticarət və investisiya potensialının açılması” mövzusunda vörkşopda  iştirak etmək məqsədilə Türkiyənin Ankara şəhərində işgüzar səfərdə olan ESRI nümayəndələri Türkiyənin Avrasiya Araşdırmaları Mərkəzinin (AVİM) nümayəndələri ilə görüşüblər.
Öz növbəsində AVİM-in sədri Alev Kılıç 2009-cu ildən fəaliyyət göstərən Mərkəzin başlıca fəaliyyət istiqamətinin regionunda çalışan ekspertlər və tədqiqatçılar arasında intellektual ünsiyyət və əməkdaşlıq şəbəkəsinin yaradılmasına yönəldiyini qeyd edib.
Sonda birgə əməkdaşlıq imkanlarını nəzərdən keçirmək barədə razılığa gəlmiş tərəflər bununla əlaqədar olaraq Anlaşma Memorandumu imzalayıblar.

A meeting was held between ESRI representatives and staff of the Center for Eurasian Studies of Türkiye
At the meeting, ESRI representatives provided detailed information about the nearly 60-year history of the Institute, directions of activity, recent reforms, research works, scientific studies and publications.
On December 26, 2023, representatives of ESRI, who were on a business trip to Ankara, Türkiye, met with representatives of the Center for Eurasian Studies of Türkiye (AVIM) to participate in the workshop on "Unlocking the Potential of Digital Trade and Investment in Turkic Economies".
In turn, AVIM employees noted that the main activity of the Center, which has been operating since 2009, is aimed at creating a network of intellectual communication and cooperation between experts and researchers working in the region.
In the end, the parties who agreed to review the possibilities of joint cooperation signed a Memorandum of Understanding in this regard.