24 avqust 2023-cü il tarixində İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunda (ESRI) Azərbaycan Standartlaşdırma İnstitutunun baş direktoru İlham Bayramov və Uyğunluğun qiymətləndirilməsi və idarəetmə sistemlərinin metodologiyası şöbəsinin müdiri Gülbacı Əliyeva ilə görüş keçirilib.
Görüşdə ESRI-nin İdarə Heyətinin sədri Mahir Hümbətov, İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini, i.e.d. Arzu Hüseynova, Makroiqtisadi siyasətin təhlili şöbəsinin aparıcı elmi işçisi Malik Mehdiyev və həmin şöbənin kiçik elmi işçisi Əfraim Məmmədov iştirak ediblər.
Görüş zamanı tərəflər standartların tətbiqi ilə bağlı məsələləri müzakirə ediblər. Əsasən standartların tətbiqinin səmərəliliyi, standartların hazırlanmasına kömək göstərilməsi, standartlaşdırma üzrə təlimlərin təşkili kimi məsələlərə dair fikir mübadiləsi aparılıb.

On August 24th, 2023 a meeting with Director-General of Azerbaijan Standardization Institute, Ilham Bayramov and Director of Department of Methodology of Compliance Assessment and Management Systems Gulbaji Aliyeva took place at the Economic Scientific Research Institute (The ESRI).
Chairman of the Board of the ESRI, Mahir Humbatov, First Deputy Chairperson of the Board, doctor of economic sciences, Arzu Huseynova, Leading Research fellow of Department of Analysis of Macroeconomic Policy, Malik Mehdiyev and Junior Research Fellow of the same department Afraim Mammadov attended the meeting.
In the course of the meeting the parties discussed issues in relation to the application of standards. Views on the efficiency of the application of standards, assistance in the development of standards, organization of trainings on standardization were exchanged.