24 avqust 2023-cü il tarixində İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunda (ESRI) Azərbaycan Standartlaşdırma İnstitutunun baş direktoru İlham Bayramov və Uyğunluğun qiymətləndirilməsi və idarəetmə sistemlərinin metodologiyası şöbəsinin müdiri Gülbacı Əliyeva ilə görüş keçirilib.
Görüşdə ESRI-nin İdarə Heyətinin sədri Mahir Hümbətov, İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini, i.e.d. Arzu Hüseynova, Makroiqtisadi siyasətin təhlili şöbəsinin aparıcı elmi işçisi Malik Mehdiyev və həmin şöbənin kiçik elmi işçisi Əfraim Məmmədov iştirak ediblər.
Görüş zamanı tərəflər standartların tətbiqi ilə bağlı məsələləri müzakirə ediblər. Əsasən standartların tətbiqinin səmərəliliyi, standartların hazırlanmasına kömək göstərilməsi, standartlaşdırma üzrə təlimlərin təşkili kimi məsələlərə dair fikir mübadiləsi aparılıb.

24 августа 2023 года в Экономическом научном исследовательском институте (ESRI) состоялась встреча с генеральным директором Азербайджанского института стандартизации Ильхамом Байрамовым и руководителем отдела оценки соответствия и методологии систем управления Гюльбаджи Алиевой.
На встрече приняли участие председатель совета директоров ESRI Махир Гумбатов, первый заместитель председателя совета директоров д.э.н. Арзу Гусейнова, ведущий научный сотрудник отдела анализа макроэкономической политики Малик Мехтиев и младший научный сотрудник того же отдела Афраим Мамедов.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы, связанные с применением стандартов. В основном обменивались мнениями по таким вопросам, как эффективность применения стандартов, помощь в подготовке стандартов и организация тренингов по стандартизации.