ESRI əməkdaşları ilə Azərbaycan İnvestisiya Holdinqinin nümayəndələri arasında görüş keçirilib
30 avqust 2023-cü il tarixində İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunun (ESRI) əməkdaşları ilə Azərbaycan İnvestisiya Holdinqinin (AİH) əməkdaşları arasında görüş keçirilib. Keçirilmiş görüşün məqsədi müxtəlif sahələr üzrə əməkdaşlıq imkanlarını müzakirə etmək olub.
Görüşdə iqtisadiyyat nazirinin müşaviri Rauf Nəcəfli, ESRI İdarə Heyətinin sədri Mahir Hümbətov, Yerli və beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin baş elmi işçisi Natiq Mədətov, Keyfiyyətə nəzarət və planlaşdırma şöbəsinin aparıcı elmi işçisi Şükür Quliyev, Maliyyə, təminat və sənədlərlə iş şöbəsinin mütəxəssisi Aydan Axundova və beynəlxalq ekspert Kamran Malikov iştirak ediblər.
AİH tərəfdən görüşdə Holdinqin Baş icraçı direktorunun müavini Anar Novruzov, Strateji idarəetmə departamentinin müdiri Nizami Yusifli, Strateji idarəetmə departamentinin böyük mütəxəssisi Hikmət Qasımlı və digər əməkdaşlar iştirak ediblər.
Görüş zamanı korporativ standartların tətbiqi, hesabatların şəffaflığı, investisiyaların effektivliyinin artırılması kimi məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Həmçinin AİH-in İqtisadi Əməkdaşlıq və İnkişaf Təşkilatı (OECD) ilə əməkdaşlığı çərçivəsində ESRI ilə birgə fəaliyyət məsələləri müzakirə edilib.
Sonda tərəflər yaxın gələcəkdə əməkdaşlıq üçün perspektivli istiqamətlərin müəyyənləşdirilməsi barədə ətraflı praktiki təkliflər hazırlayaraq reallaşdırmaq barədə razılığa gəliblər.

30 августа 2023 года состоялась встреча сотрудников Экономического научного исследовательского института (ESRI) и сотрудников Азербайджанского инвестиционного холдинга (AIH). Целью встречи было обсуждение возможностей сотрудничества в различных сферах.
На встрече участвовали советник министра экономики Рауф Наджафли, председатель совета директоров ESRI Махир Гумбатов, старший научный сотрудник отдела местного и международного сотрудничества Натиг Мадатов, ведущий научный сотрудник отдела контроля качества и планирования Шюкюр Гулиев, специалист отдела финансов, обеспечения и работы с документами Айдан Ахундова, а также международный эксперт Кямран Маликов.
Со стороны AIH на встрече приняли участие заместитель главного исполнительного директора холдинга Анар Новрузов, начальник отдела стратегического управления Низами Юсифли, старший специалист отдела стратегического управления Хикмет Гасымлы и другие сотрудники.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями по таким вопросам, как применение корпоративных стандартов, прозрачность отчетности, повышение эффективности инвестиций.
Также обсуждались вопросы совместных действий с ESRI в рамках сотрудничества AIH с Организацией экономического сотрудничества и развития (OECD).
В итоге стороны договорились о разработке и реализации детальных практических предложений по определению перспективных направлений сотрудничества в ближайшем будущем.