ESRI əməkdaşları ilə Azərbaycan İnvestisiya Holdinqinin nümayəndələri arasında görüş keçirilib
30 avqust 2023-cü il tarixində İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunun (ESRI) əməkdaşları ilə Azərbaycan İnvestisiya Holdinqinin (AİH) əməkdaşları arasında görüş keçirilib. Keçirilmiş görüşün məqsədi müxtəlif sahələr üzrə əməkdaşlıq imkanlarını müzakirə etmək olub.
Görüşdə iqtisadiyyat nazirinin müşaviri Rauf Nəcəfli, ESRI İdarə Heyətinin sədri Mahir Hümbətov, Yerli və beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin baş elmi işçisi Natiq Mədətov, Keyfiyyətə nəzarət və planlaşdırma şöbəsinin aparıcı elmi işçisi Şükür Quliyev, Maliyyə, təminat və sənədlərlə iş şöbəsinin mütəxəssisi Aydan Axundova və beynəlxalq ekspert Kamran Malikov iştirak ediblər.
AİH tərəfdən görüşdə Holdinqin Baş icraçı direktorunun müavini Anar Novruzov, Strateji idarəetmə departamentinin müdiri Nizami Yusifli, Strateji idarəetmə departamentinin böyük mütəxəssisi Hikmət Qasımlı və digər əməkdaşlar iştirak ediblər.
Görüş zamanı korporativ standartların tətbiqi, hesabatların şəffaflığı, investisiyaların effektivliyinin artırılması kimi məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Həmçinin AİH-in İqtisadi Əməkdaşlıq və İnkişaf Təşkilatı (OECD) ilə əməkdaşlığı çərçivəsində ESRI ilə birgə fəaliyyət məsələləri müzakirə edilib.
Sonda tərəflər yaxın gələcəkdə əməkdaşlıq üçün perspektivli istiqamətlərin müəyyənləşdirilməsi barədə ətraflı praktiki təkliflər hazırlayaraq reallaşdırmaq barədə razılığa gəliblər.

On August 30th, 2023, a meeting between representatives of the Economic Scientific Research Institute (The ESRI) and the Azerbaijan Investment Holding (AIH) took place. The goal of the meeting was to discuss opportunities for cooperation in different areas.
The meeting was attended by Advisor to the Minister of Economy, Rauf Najafli, Chairman of the Board of The ESRI, Mahir Humbatov, Chief Research Fellow of Department of Local and International Cooperation of The ESRI, Natig Madatov, Leading Research Fellow of Department of Quality Control and Planning, Shukur Guliyev, Specialist of Department of Finance, Supplies and Work with Documentation, Aydan Akhundova and an international expert, Kamran Malikov.
On behalf of AIH the meeting was attended by Deputy Chief Executive Officer, Anar Novruzov, Head of Strategic Management Department, Nizami Yusifli, Senior Specialist of Department of Strategic Management, Hikmat Gasimli and other employees.
During the course of the meeting the sides exchanged views around issues such as application of corporate standards, transparency of reports and raising the effectiveness of investments.
Also, the issues of joint activity of the AIH and The ESRI within the framework of cooperation between the AIH and the Organization for Economic Cooperation and Development were also discussed.
In the end, the parties agreed to develop and realize practical proposals for determination of directions for perspective cooperation in the nearest future.