12 sentyabr 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının iqtisadiyyat nazirinin birinci müavini Elnur Əliyevin sədrliyi ilə Rəqəmsal İqtisadiyyat Strategiyasının hazırlanması üzrə İşçi Qrupun 3-cü iclası keçirilib.
Onlayn formatda keçirilmiş iclasda Azərbaycan Respublikasının 2022 – 2026-cı illərdə sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyasının Tədbirlər Planının 1.1.8.1-ci bəndinə əsasən hazırlanmış Yeni Nəsil İqtisadiyyat Strategiyasının layihə sənədi təqdim edilib.
Daha sonra iclas iştirakçıları təqdim edilmiş layihə ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.
İclasda İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunu (ESRI) İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini, i.e.d. Arzu Hüseynova, Elm, təhsil və karyera inkişafı şöbəsinin elmi işçisi Nərmin Babayeva, Rəqəmsallaşma, innovasiya və sahibkarlıq siyasətinin təhlili şöbəsinin kiçik elmi işçisi Vüqar Abbasov, həmin şöbənin kiçik elmi işçisi Kərim Hacıyev və Maliyyə, təminat və sənədlərlə iş şöbəsinin mütəxəssisi Aydan Axundova təmsil ediblər.

On September 12th, 2023, the 3rd meeting of the working group on Development of Strategy for Digital Economy under Chairmanship of First Deputy Minister of Economy of the Republic of Azerbaijan, Elnur Aliyev was held.
During the online meeting a draft of New Generation Economy Strategy developed according to article 1.1.8.1 of the Plan of Actions for “Social and Economic Development Strategy of the Republic of Azerbaijan for 2022-2026” was presented.
Then, the participants exchanged views around the presented draft.
First deputy Chair of the Board of The ESRI, doctor of economic sciences, Arzu Huseynova, Research Fellow of Department of Science, Education and Career Development, Narmin Babayeva, Junior Research Fellows of Department of Digitalization, Innovation and Entrepreneurship Policy Analysis , Vugar Abbasov and Karim Hajiyev and Specialist of Department of Finance, Supplies and Work with Documentation Aydan Akhundova represented The ESRI at the meeting.