ESRI əməkdaşları Qazaxıstanda Mərkəzi Asiya E-ticarət Forumunda iştirak ediblər
Forumda ESRI İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini, professor Arzu Hüseynova “İnkişaf üçün körpülərin qurulması: Rəqəmsal ticarət dəhlizinin inkişafı” mövzusunda keçirilmiş sessiyada çıxış edib.
28 sentyabr 2023-cü il tarixində Qazaxıstan Respublikasının Almatı şəhərində Mərkəzi Asiya E-ticarət Forumu keçirilib.
Forumda İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunu (ESRI) İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini, professor Arzu Hüseynova və Elm, təhsil və karyera inkişafı şöbəsinin elmi işçisi Nərmin Babayeva təmsil ediblər.
Forumda açılış nitqi ilə Qazaxıstan Respublikasının ticarət və inteqrasiya nazirinin birinci müavini Ayjan Bijanova çıxış edib.
Forumda A. Hüseynova “İnkişaf üçün körpülərin qurulması: rəqəmsal ticarət dəhlizinin inkişafı” mövzusunda keçirilmiş 4-cü sessiyada çıxış edib. O, çıxışı zamanı rəqəmsal ticarət dəhlizinin inkişafından, bu istiqamətdə qarşıya çıxan problemlərdən və onların həlli yollarından bəhs edib.

28 сентября 2023 года в г. Алматы, Республика Казахстан состоялся Центрально-Азиатский форум электронной коммерции.
На форуме Экономический научный исследовательский институт (ESRI) представляли первый заместитель председателя совета директоров, профессор Арзу Гусейнова и научный сотрудник отдела науки, образования и карьерного роста Нармин Бабаева.
На открытии форума выступила первый вице-министр торговли и интеграции Казахстана Айжан Бижанова.
На форуме А.Гусейнова выступила на 4-й сессии, состоявшейся на тему «Наведение мостов для роста: развитие цифрового торгового коридора». В своем выступлении она рассказала о развитии цифрового торгового коридора, проблемах, возникающих в этом направлении и их решениях.