ESRI nümayəndələri Qazaxıstanın Avrasiya Tədqiqat İnstitutunun direktoru ilə görüşüb
Görüş zamanı Avrasiya Tədqiqat İnstitutu ilə İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutu (ESRI) arasında imzalanması nəzərdə tutulan memorandum barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
28 sentyabr 2023-cü il tarixində Qazaxıstan Respublikasının Almatı şəhərində Mərkəzi Asiya E-ticarət Forumu keçirilib.
Forumda İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunu (ESRI) təmsil etmiş İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini, professor Arzu Hüseynova Qazaxıstanın Ahmed Yasavi Universitetinin Avrasiya Tədqiqat İnstitutunun (ERI) direktoru Suat Beylur ilə görüşüb.
Görüş zamanı S. Beylur Avrasiya Tədqiqat İnstitutunun fəaliyyət istiqamətləri, ERI tərəfindən dərc edilmiş kitablar və jurnallar barədə məlumat verib.
A. Hüseynova isə öz növbəsində ESRI-nin 60 illik tarixindən, fəaliyyət istiqamətlərindən, görülmüş işlərdən və dərc olunmuş jurnallardan bəhs edib.
Görüşdə Avrasiya Tədqiqat İnstitutu ilə ESRI arasında imzalanması nəzərdə tutulan memorandum barədə də fikir mübadiləsi aparılıb.

28 сентября 2023 года в г. Алматы, Республика Казахстан, состоялся Центрально-Азиатский форум электронной коммерции.
Первый заместитель председателя совета директоров, профессор Арзу Гусейнова представляющая на форуме Экономический научный исследовательский институт (ESRI) встретилась с директором Евразийского исследовательского института (ERI) Казахстанского университета имени Ахмеда Ясави Суатом Бейлуром.
В ходе встречи С.Бейлур проинформировал о деятельности Евразийского исследовательского института, книгах и журналах, издаваемых ERI.
В свою очередь А.Гусейнова рассказала о 60-летней истории ESRI, направлениях деятельности, проделанной работе и издаваемых журналах.
На встрече также состоялся обмен мнениями по меморандуму, который будет подписан между Евразийским исследовательским институтом и ESRI.