ESRI nümayəndələri Qazaxıstanın Avrasiya Tədqiqat İnstitutunun direktoru ilə görüşüb
Görüş zamanı Avrasiya Tədqiqat İnstitutu ilə İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutu (ESRI) arasında imzalanması nəzərdə tutulan memorandum barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
28 sentyabr 2023-cü il tarixində Qazaxıstan Respublikasının Almatı şəhərində Mərkəzi Asiya E-ticarət Forumu keçirilib.
Forumda İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunu (ESRI) təmsil etmiş İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini, professor Arzu Hüseynova Qazaxıstanın Ahmed Yasavi Universitetinin Avrasiya Tədqiqat İnstitutunun (ERI) direktoru Suat Beylur ilə görüşüb.
Görüş zamanı S. Beylur Avrasiya Tədqiqat İnstitutunun fəaliyyət istiqamətləri, ERI tərəfindən dərc edilmiş kitablar və jurnallar barədə məlumat verib.
A. Hüseynova isə öz növbəsində ESRI-nin 60 illik tarixindən, fəaliyyət istiqamətlərindən, görülmüş işlərdən və dərc olunmuş jurnallardan bəhs edib.
Görüşdə Avrasiya Tədqiqat İnstitutu ilə ESRI arasında imzalanması nəzərdə tutulan memorandum barədə də fikir mübadiləsi aparılıb.

The ESRI representatives met with the Director of the Eurasian Research Institute
During the meeting the parties exchanged views in regards to the Memorandum of Understanding envisaged for signing between the Eurasian Research Institute (ERI) and the Economic Scientific Research Institute (The ESRI).
On September 28th 2023 Central Asian E-trade Forum was held in Almaty City of Kazakhstan.
During the forum First Deputy Chair of the Board of the Economic Scientific Research Institute (The ESRI), Professor Arzu Huseynova met with Suat Beylur, Director of the ERI of Akhmet Yassawi Kazakh Turkish International University.
In the course of the meeting S. Beylur provided information about the activity directions and the books and journals published by the ERI.
A. Huseynova, in her turn, dwelt on the 60 year history, activity directions, implemented works and published journals of  TheESRI.
During the meeting the parties exchanged views in regards to the memorandum envisaged for signing between the ERI and the ESRI.