ESRI əməkdaşları Tailandda Asiya İnkişaf Bankının konfransında iştirak ediblər
Konfrans çərçivəsində ESRI əməkdaşları tərəfindən mötəbər təşkilatların nümayəndələrinə ESRI-nin monitorinq və qiymətləndirmə fəaliyyəti barədə məlumat verilib.
11 – 14 sentyabr 2023-cü il tarixlərində Tailandın paytaxtı Banqkok şəhərində Asiya İnkişaf Bankının təşkilatçılığı ilə Asiya Qiymətləndirmə Həftəsi keçirilib.
İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunun (ESRI) İqtisadi inkişaf siyasətinin təhlili şöbəsinin böyük elmi işçisi Elsevər Lətifli və Makroiqtisadi inkişaf siyasətinin təhlili şöbəsinin kiçik elmi işçisi Əfraim Məmmədov Asiya Qiymətləndirmə Həftəsi çərçivəsində təşkil edilmiş “Bərpadan daha çoxu: inkişaf effektivliyinin dəyərləndirilməsi” mövzusunda konfransda iştirak ediblər.
Konfransda dayanıqlılıq və davamlılıq, inklüziv əməkdaşlıq və dəyərləndirmədə innovasiya kimi mövzular müzakirə edilib. Bundan əlavə son illərdə qiymətləndirmənin dövlət proqramlarına tətbiqində qarşıya çıxa biləcək çətinliklər, süni intellektin qiymətləndirmədə istifadəsi kimi mövzular ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Konfrans çərçivəsində ESRI əməkdaşları tərəfindən mötəbər təşkilatların nümayəndələrinə ESRI-nin monitorinq və qiymətləndirmə fəaliyyəti barədə məlumat verilib. Eləcə də ESRI-nin regional layihələrin icrası zamanı bu növ faəliyyətlərdə iştirakda maraqlı olduğu diqqətə çatdırılıb.

The ESRI representatives attended the ADB conference in Thailand
As part of the conference The ESRI representatives provided information to the representatives of reputable organizations about The ESRI’s monitoring and evaluation activities.
From the 11th to the 14th of September 2023 the Asian Evaluation Week organized by the Asian Development Bank (ADB) took place in Bangkok, Thailand.
Senior Research Fellow of the Department for the Analysis of Economic Development Policy Elsever Latifli and Junior Research Fellow of the Department for the Analysis of Macroeconomic Policy of the Economic Scientific Research Institute (The ESRI) Afraim Mammadov attended the conference on the topic Beyond Recovery: Evaluation for Development Effectiveness organized within the framework of the Asian Evaluation Week.
The conference discussed topics such as sustainability, inclusive cooperation and innovation in evaluation. In addition, views were exchanged around topics such as difficulties emerging in the application of evaluation in state programs in recent years and use of artificial intelligence in the evaluation.
As part of the conference, The ESRI representatives provided information to the representatives of reputable organizations about The ESRI’s monitoring and evaluation activities. They also conveyed that The ESRI is interested in taking part in such activities during the implementation of regional projects