“Elmi nəşrlərlə bağlı beynəlxalq reytinq göstəricilərinin (H-indeksi) yaxşılaşdırılması üzrə” altqrupun növbəti iclası keçirilib
İclasda professor Arzu Hüseynova “Yol Xəritəsi”ndə ESRI tərəfindən görülmüş işlər və elmi nəşrlərin stimullaşdırılması məqsədilə qabaqcıl ölkələrə səfərlərin təşkil edilməsi təklifləri barədə öz fikirlərini səsləndirib.
22 sentyabr 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Biznes mühiti və beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyasının İnsan Kapitalı işçi qrupunun “Elmi nəşrlərlə bağlı beynəlxalq reytinq göstəricilərinin (H-indeksi) yaxşılaşdırılması üzrə” altqrupunun növbəti iclası keçirilib.
Onlayn formatda keçirilmiş iclasa elm və təhsil nazirinin müavini, işçi qrupunun rəhbəri İdris İsayev sədrlik edib.
İclasda çıxış etmiş İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunun (ESRI) İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini, professor Arzu Hüseynova “Yol Xəritəsi”ndə ESRI tərəfindən görülmüş işlər və elmi nəşrlərin stimullaşdırılması məqsədilə qabaqcıl ölkələrə səfərlərin təşkil edilməsi təklifləri barədə öz fikirlərini səsləndirib.
İclasda görülmüş işlər və gələcək perspektivlər barəsində işçi qrupunun rəhbərinin çıxışı və tapşırıqları dinlənilib.

On September 22nd, 2023 the next meeting of the Subgroup on the Improvement of International Rating Indicators (H index) in respect to scientific publications of the Human Capital Working Group of the Commission on Business Environment and International Ratings of the Republic of Azerbaijan took place.
The online meeting was chaired by Deputy Minister of Science and Education, Head of the Working Group Idris Isayev.
Taking the floor, First Deputy Chair of the Board of the Economic Scientific Research Institute (The ESRI), Professor Arzu Huseynova voiced her views in respect to the activities carried out by The ESRI in regards to the Road Map and proposals regarding the organization of visits to progressive countries for the stimulation of scientific publications.
Head of the working group provided his remarks on the works done and future perspectives and gave his instructions.