“Elmi nəşrlərlə bağlı beynəlxalq reytinq göstəricilərinin (H-indeksi) yaxşılaşdırılması üzrə” altqrupun növbəti iclası keçirilib
İclasda professor Arzu Hüseynova “Yol Xəritəsi”ndə ESRI tərəfindən görülmüş işlər və elmi nəşrlərin stimullaşdırılması məqsədilə qabaqcıl ölkələrə səfərlərin təşkil edilməsi təklifləri barədə öz fikirlərini səsləndirib.
22 sentyabr 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Biznes mühiti və beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyasının İnsan Kapitalı işçi qrupunun “Elmi nəşrlərlə bağlı beynəlxalq reytinq göstəricilərinin (H-indeksi) yaxşılaşdırılması üzrə” altqrupunun növbəti iclası keçirilib.
Onlayn formatda keçirilmiş iclasa elm və təhsil nazirinin müavini, işçi qrupunun rəhbəri İdris İsayev sədrlik edib.
İclasda çıxış etmiş İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunun (ESRI) İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini, professor Arzu Hüseynova “Yol Xəritəsi”ndə ESRI tərəfindən görülmüş işlər və elmi nəşrlərin stimullaşdırılması məqsədilə qabaqcıl ölkələrə səfərlərin təşkil edilməsi təklifləri barədə öz fikirlərini səsləndirib.
İclasda görülmüş işlər və gələcək perspektivlər barəsində işçi qrupunun rəhbərinin çıxışı və tapşırıqları dinlənilib.

Состоялось очередное заседание подгруппы «О совершенствовании международных рейтинговых показателей (индекса H), связанных с научными публикациями»
На мероприятии профессор Арзу Гусейнова представила проделанную работу ESRI по «Дорожной карте» и высказала свое мнение о предложениях по организации визитов в передовые страны с целью стимулирования научных публикаций.
22 сентября 2023 года состоялось очередное заседание подгруппы «О совершенствовании международных рейтинговых показателей (индекса H), связанных с научными публикациями» рабочей группы по человеческому капиталу Комиссии по деловой среде и международным рейтингам Азербайджанской Республики.
Выступая на заседании, первый заместитель председателя совета директоров Экономического научного исследовательского института (ESRI), профессор Арзу Гусейнова высказала свое мнение о проделанной работе ESRI по «Дорожной карте» и о предложениях по организации визитов в передовые страны с целью стимулирования научных публикаций.
На заседании были заслушаны выступления и поручения руководителя рабочей группы о проделанной работе и дальнейших перспективах.