ESRI-də “İƏT-in Ticarət və İnkişaf Bankı”ndan olan nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib
“İƏT-in Ticarət və İnkişaf Bankı”ndan olan nümayəndə heyətinə başçılıq etmiş Bankın prezidenti Yalçın Yüksel İƏT-in “İqtisadiyyat” jurnalının nüfuzunun yüksəldilməsinə verdiyi töhfəyə görə ESRI-yə təşəkkürünü bildirib.
5 oktyabr 2023-cü il tarixində İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunda (ESRI) “İƏT-in Ticarət və İnkişaf Bankı”ndan olan nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib.
“İƏT-in Ticarət və İnkişaf Bankı”nın maliyyə üzrə vitse-prezidenti Mehdi Kəsraipur, kredit üzrə vitse-prezidenti Şeryar Taj və Siyasət və uyğunluq idarəsinin rəisi Fazlı Sakdan ibarət nümayəndə heyətinə Bankın prezidenti Yalçın Yüksel başçılıq edib.
İlk olaraq Yalçın Yüksel Bank tərəfindən həyata keçirilən layihələrdən, görülən işlərdən bəhs edib.
ESRI-nin İdarə Heyətinin sədri Mahir Hümbətov ESRI-nin baş redaktorluğu ilə dərc edilən İƏT-in “İqtisadiyyat” jurnalından bəhs edib. O, jurnalın bu il dərc olunması nəzərdə tutulan 8-ci sayı barədə geniş məlumat verib və bu istiqamətdə “İƏT-in Ticarət və İnkişaf Bankı” ilə bağlanan müqaviləyə diqqət çəkib. Həmçinin M. Hümbətov jurnalın dərc olunması üçün “İƏT-in Ticarət və İnkişaf Bankı”nın göstərdiyi maliyyə dəstəyinə görə təşəkkürünü bildirib.
Görüş zamanı qonaqlara ESRI-nin fəaliyyəti, həyata keçirdiyi layihələr, İƏT Tədqiqat Mərkəzi və İƏT-in “İqtisadiyyat” jurnalı barədə təqdimat təqdim edilib.
Öz növbəsində Y. Yüksəl İƏT-in “İqtisadiyyat” jurnalının dərc olunmasına, jurnalın nüfuzunun yüksəldilməsinə verdiyi töhfə üçün ESRI-yə təşəkkürünü bildirib və bu istiqamətdə həyata keçirilmiş uğurlu işlərə diqqət çəkib. Həmçinin o, gələcəkdə də ESRI ilə əməkdaşlığın davam etdiriləcəyinə ümidvar olduğunu bildirib.

The ESRI met with a delegation of the ECO Trade and Development Bank
Head of the Delegation from the ECOT Trade and Development Bank, President of the Bank Yalchin Yuksel expressed his gratitude to The ESRI for contributing to raising the reputation of the ECO Economic Journal.
On October 5th, 2023 a meeting with a delegation from the ECO Trade and Development Bank took place at the Economic Scientific Research Institute (The ESRI).
The delegation made of the Vice-President of the ECO Trade and Development Bank Mehdi Kasraipur, Vice-President for Loans Sheryar Taj and Chief of the Policy and Compliance Department Fazli Sak was led by the President of the Bank Yalchin Yuksel.
First off Yalchin Yuksel touched on the projects and works carried out by the bank.
Chairman of the Board of The ESRI Mahir Humbatov spoke of the ECO Economic Journal where The ESRI serves as the editor-in-chief. He provided extensive information about the 8th issue of the journal which is envisaged for publication this year and brought to the attention the contract signed with the ECO Trade and Development Bank in this regard. Also, M.Humbatov expressed his gratitude for the financial support rendered by the ECO Trade and Development Bank for the publication of the journal.
In the course of the meeting a presentation was made about The ESRI`s activities, implemented projects, the ECO Research Centre and the ECO Economic Journal/
In his turn, Y. Yuksel expressed his gratitude to The ESRI for the publication of the journal and for raising its reputation and dwelt on the successful works carried out in this regard. He also expressed hope that they will continue their cooperation with The ESRI in the future.