ESRI Qlobal İnnovasiya İndeksinə cavabdeh işçi qruplarının birgə iclasında təmsil edilib
İclasda Qlobal İnnovasiya İndeksinə dair qarşıya qoyulmuş vəzifələr ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
11 oktyabr 2023-cü il tarixində İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində Qlobal İnnovasiya İndeksinə cavabdeh işçi qruplarının birgə iclası keçirilib.
İclasda İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunu (ESRI) İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini, professor Arzu Hüseynova, İqtisadi inkişaf siyasətinin təhlili şöbəsinin kiçik elmi işçisi Həbibə Cabbarova və Rəqəmsallaşma, innovasiya və sahibkarlıq siyasətinin təhlili şöbəsinin kiçik elmi işçisi Kərim Hacıyev təmsil ediblər.
İclasda Qlobal İnnovasiya İndeksinə dair ümumi vəziyyət, əldə edilmiş nəticələr və qarşıya qoyulmuş vəzifələr ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb. Qeyd edilib ki, ötən illə müqayisədə sözügedən indeks üzrə Azərbaycan 4 pillə irəliləyib.

ESRI был представлен на совместном заседании рабочих групп, ответственных за Глобальный инновационный индекс
На встрече состоялся обмен мнениями по поставленным задачам, связанным с Глобальным инновационным индексом.
11 октября 2023 года в Центре анализа и коммуникации экономических реформ состоялось совместное заседание рабочих групп, ответственных за Глобальный инновационный индекс.
Экономический научный исследовательский институт (ESRI) на встрече представляли первый заместитель председателя совета директоров, профессор Арзу Гусейнова, младший научный сотрудник отдела анализа политики экономического развития Хабиба Джаббарова и младший научный сотрудник отдела цифровизации, инноваций и анализа предпринимательской политики Карим Гаджиев.
На встрече состоялся обмен мнениями об общем состоянии Глобального инновационного индекса, о достигнутых результатах и ​​поставленных задачах. Было отмечено, что по сравнению с прошлым годом Азербайджан продвинулся на 4 пункта по данному индексу.