16 – 19 oktyabr 2023-cü il tarixlərində Qazaxıstanın Almatı şəhərində “Korrupsiyaya qarşı mübarizəyə hüquqi, təşkilati və strateji yanaşmalar” mövzusunda vörkşop keçirilib.
Beynəlxalq Valyuta Fondunun (BVF) Qazaxıstan Republikasının Almatı şəhərində yerləşən Qafqaz, Mərkəzi Asiya və Monqolustan üzrə Regional Bacarıqların İnkişafı Mərkəzi (CCAMTAC) tərəfindən keçirilmiş vörkşop hibrid formatda baş tutub.
Vörkşopda iştirakçı ölkələrin maliyyə, iqtisadiyyat və ədliyyə nazirliklərindən, maliyyə kəşfiyyatı xidmətlərindən, mərkəzi banklarından və korrupsiyaya qarşı mübarizə agentlikdlərindən nümayəndələr iştirak ediblər.
Sözügedən vörkşopda İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunu (ESRI) Keyfiyyətə nəzarət və planlaşdırma şöbəsinin aparıcı elmi işçisi Şükür Quliyev təmsil edib.
Vörkşopda açılış nitqi ilə CCAMTAC-ın direktoru Norbert Funke və BVF-nin İdarəetmə və korrupsiyaya qarşı mübarizə departamentinin rəhbəri Emmanuel Mathias çıxış ediblər.

Сотрудник ESRI принял участие в семинаре CCAMTAC в Казахстане
На проведенном CCAMTAC семинаре Экономический научный исследовательский институт (ESRI) был представлен ведущим научным сотрудником отдела контроля качества и планирования Шукуром Гулиевым.
16-19 октября 2023 года в городе Алматы, Казахстан, прошел семинар на тему «Правовые, организационные и стратегические подходы к борьбе с коррупцией».
Семинар, проведенный Региональным центром развития потенциала для Кавказа, Центральной Азии и Монголии (CCAMTAC) Международного валютного фонда (МВФ), находящимся в Алматы (Республика Казахстан), прошел в гибридном формате.
В семинаре приняли участие представители министерств финансов, экономики и юстиции, служб финансовой разведки, центральных банков и антикоррупционных ведомств стран-участников.
На упомянутом семинаре Экономический научный исследовательский институт (ESRI) представлял ведущий научный сотрудник отдела контроля качества и планирования Шукур Гулиев.
Вступительным словом семинар открыли директор CCAMTAC Норберт Функе и глава Департамента управления и борьбы с коррупцией МВФ Эммануэль Матиас.