ESRI əməkdaşları ilə Türkiyə İqtisadi Siyasət Araşdırmaları Vəqfinin nümayəndələri arasında görüş keçirilib
25 dekabr tarixində İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunun (ESRI) əməkdaşları Türkiyənin Ankara şəhərinə işgüzar səfər çərçivəsində Türkiyə İqtisadi Siyasət Araşdırmaları Vəqfinin (TEPAV) nümayəndələri ilə görüş keçiriblər.
Görüşdə TEPAV-ın təsisçi direktoru Güvən Sak 2004-cü ildən fəaliyyətə başlayan Vəqfin siyasətyönümlü təhlillər apardığını və ümumi siyasi proseslərə töhfə vermək məqsədi ilə yaradıldığını diqqətə çatdırıb.
Öz növbəsində ESRI əməkdaşları da 60 illik tarixə malik olan ESRI-nin beynəlxalq əməkdaşlıqlarından, yeni dövr formalaşmasından və həyata keçirilən önəmli layihələrdən bəhs ediblər.
Aparılan müzakirələr zamanı birgə əməkdaşlıq imkanlarını nəzərdən keçirən tərəflər bununla əlaqədar olaraq Anlaşma Memorandumu da imzalayıblar.

Representatives of the ESRI held a meeting with staff of the Economic Policy Research Foundation of Türkiye
On December 25, representatives of the Economic Scientific Research Institute (ESRI) held a meeting with staff of the Economic Policy Research Foundation of Türkiye (TEPAV) as part of a business trip to Ankara, Türkiye.
At the meeting, the founding director of TEPAV, Guven Sak, pointed out that the Foundation, which has been operating since 2004, conducts policy-oriented analyzes and was created with the aim of contributing to general political processes.
In turn, the ESRI employees gave extensive information on 60 years old Institute’s international cooperation, reformation process, and important projects being implemented.
During the discussions, the parties, who considered the possibilities of joint cooperation, signed a Memorandum of Understanding in this regard.