ESRI nümayəndə heyəti ilə Türkiyənin İqtisadi İnkişaf və Sosial Tədqiqatlar İnstitutunun əməkdaşları arasında görüş keçirilib
Görüşdə tərəflər arasında lokal, regional, beynəlxalq və qlobal sosial-iqtisadi mövzularla bağlı informasiya mübadiləsi aparılıb.
26 dekabr 2023-cü il tarixində İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunun (ESRI) əməkdaşları Türkiyənin Ankara şəhərinə işgüzar səfər çərçivəsində Türkiyənin İqtisadi İnkişaf və Sosial Tədqiqatlar İnstitutunun (IKSAD) direktoru Mustafa Latif Emek ilə görüş keçiriblər.
Aparılan müzakirələr zamanı tərəflər birgə əməkdaşlıq imkanlarını nəzərdən keçirmək barədə razılığa gəliblər və bununla əlaqədar olaraq 2 təşkilat arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb.

26 декабря 2023 года сотрудники Экономического научного исследовательского института (ESRI) провели встречу с директором Института экономического развития и социальных исследований (IKSAD) Турции Мустафой Латифом Эмеком в рамках деловой поездки в Анкару, Турция.
В ходе встречи стороны обменялись информацией по местным, региональным, международным и глобальным социально-экономическим вопросам.
В ходе обсуждений стороны договорились рассмотреть возможности совместного сотрудничества, в связи с чем между двумя организациями был подписан Меморандум о взаимопонимании.