Türkiyədə işgüzar səfərdə olan ESRI əməkdaşları Türkiyənin Strateji Düşüncə İnstitutunun nümayəndələri ilə görüşüblər
27 dekabr 2023-cü il tarixində İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunun (ESRI) əməkdaşları Türkiyənin Ankara şəhərinə olan işgüzar səfərləri çərçivəsində Türkiyənin Strateji Düşüncə İnstitutunun (SDE) prezidenti Abuzer Pınar ilə görüşüblər.
Görüşdə A.Pınar SDE-nin əsas fəaliyyət istiqamətləri arasında layihə tədqiqatları, təhlillər, şərhlər, elmi nəşrlər, sorğu araşdırmaları kimi məsələlərin yer aldığını qeyd edib.
Öz növbəsində ESRI əməkdaşları ESRI-nin həyata keçirdiyi layihələrdən, xüsusilə Rəqəmsal İqtisadiyyat üzrə bugünlərdə icra edilən sorğudan ətraflı bəhs ediblər.
Tərəflər birgə həyata keçirilə biləcək layihələr, əməkdaşlıq edilməsi mümkün olan sahələr barədə fikir mübadiləsi aparıblar və bununla əlaqədar olaraq Anlaşma Memorandumu imzalayıblar.

Representatives of the ESRI met with representatives of the Institute of Strategic Thinking during the business trip to Türkiye.
On December 27, 2023, the staff of the Economic Scientific Research Institute (ESRI) met with the Abuzer Pinar, the president of the Strategic Thinking Institute of Türkiye (SDE) as part of the business trip to Ankara, Türkiye.
At the meeting, president of the SDE noted that among the main activities of the Institute, there are issues such as project studies, analyses, comments, scientific publications, and surveys.
In turn, staff of the ESRİ gave comprehensive information about the projects carried out by the Institue, especially the survey conducted recently on the Digital Economy.
The parties exchanged views on the projects that can be jointly implemented, the areas of possible cooperation and signed a Memorandum of Understanding in this regard.