Görüşdə ESRI əməkdaşları İnstitutın 60 illik tarixi, fəaliyyət istiqamətləri, həyata keçirdiyi layihələr və beynəlxalq əməkdaşlıqlar barədə ətraflı məlumat veriblər.
Öz növbəsində XSİ-nin prezidenti Hüseyn Bağcı 1974-cü ildə yaradılmış İnstitutun beynəlxalq münasibətlər və xarici siyasət sahələrində fəaliyyət göstərən beyin mərkəzi olduğunu nəzərə çatdırıb.
Beynəlxalq münasibətlər, əməkdaşlıqlar və beynəlxalq layihələr ətrafında fikir mübadiləsi aparmış tərəflər gələcəkdə bu istiqamətdə əməkdaşlıq etmək barədə razılığa gəliblər və Anlaşma Memorandumu imzalayıblar.

At the meeting, ESRI representatives gave detailed information about the Institute's 60-year history, directions of activity, implemented projects and international cooperation.
In turn, Huseyn Bagci, president of the Foreign Policy Institute, noted that the Institute, established in 1974, is a think tank operating in the fields of international relations and foreign policy.
The parties, who exchanged views on international relations, cooperation and international projects, agreed to cooperate in this direction in the future and signed a Memorandum of Understanding.