26 dekabr 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Türkiyə Respublikasındakı Səfirliyində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 2023-cü ilin “Heydər Əliyev İli” elan edilməsi haqqında 29 sentyabr 2022-ci il tarixli müvafiq sərəncamı əsasında Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi tərəfindən tərtib edilmiş Tədbirlər Planı üzrə İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunun (ESRI) elan etdiyi “İqtisadiyyatı güclü olan dövlət hər şeyə qadirdir” adlı ümumrespublika və beynəlxalq elmi və praktiki məqalə müsabiqəsinin Türkiyədən olan qalibi, Türkiyənin Ankara Böhran və Siyasət Araşdırmaları Mərkəzinin (ANKASAM) əməkdaşı Doğacan Başaran ilə görüş keçirilib.
Görüşdə İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunun (ESRI) Keyfiyyətə nəzarət və planlaşdırma şöbəsinin aparıcı elmi işçisi Şükür Quliyev, Azərbaycan Respublikasının Türkiyə Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfirinin protokol məsələləri üzrə müşaviri Elxan Zeynalov və iqtisadi məsələlər üzrə ikinci katib Suliddin Məmmədov iştirak ediblər.
Görüş zamanı Azərbaycan Respublikasının ümummilli lideri Heydər Əliyevin Azərbaycan üçün misilsiz xidmətləri, onun Azərbaycan iqtisadiyyatına verdiyi töhfə, apardığı iqtisadi və institusional islahatlar barədə geniş müzakirələr aparılıb.
Sonda D.Başarana sözügedən müsabiqədə qalib gəlməsi ilə əlaqədar sertifikat və hədiyyələr təqdim olunub.

ESRI held a meeting at the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the Republic of Türkiye
During the meeting, extensive discussions were held on the unprecedented services of the national leader of the Republic of Azerbaijan Heydar Aliyev to Azerbaijan, his contribution to the economy of Azerbaijan, as well as the economic and institutional reforms he carried out.
On December 26, 2023, at the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the Republic of Türkiye, a meeting was held with an employee of the Ankara Center for Crisis and Political Studies (ANKASAM) Dogacan Basaran, the winner of the national and international competition of scientific and practical articles entitled “A state with a strong economy is capable of anything”, announced by the Economic Scientific Research Institute (ESRI) in accordance with the Action Plan developed by the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan on the basis of the relevant decree of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev dated September 29, 2022 declaring 2023 the “Year of Heydar Aliyev”.
The meeting was attended by the leading research fellow of the quality control and planning department of the ESRI Shukur Guliyev, the protocol adviser to the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to the Republic of Türkiye Elkhan Zeynalov and the second secretary for economic issues Suliddin Mammadov.