ESRI ilə AVİM arasında onlayn görüş keçirilib
İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunun (ESRI) əməkdaşları ilə Türkiyənin Avrasiya Araşdırmaları Mərkəzinin (AVİM) nümayəndələri arasında onlayn görüş keçirilib.
Görüşdə tərəflər arasında əməkdaşlığın perspektivləri müzakirə edilib. Tərəfdaşlar jurnalların dərci, birgə tədbirlərin təşkili, müxtəlif əlaqəli mövzularda açıq və qapalı görüşlərin keçirilməsi kimi bir sıra məsələlər haqqında fikir mübadiləsi aparıblar.
Həmçinin AVİM tərəfindən Trans-Xəzər Beynəlxalq Nəqliyyat Marşrutu (Ümumilikdə Orta Dəhliz) mövzusunda birgə tədbirlərin həyata keçirilməsi və həmin tədbirlərin yekunu olaraq birgə hesabat və ya kitabın nəşr edilməsi təklif edilib.
Qeyd edək ki, ötən ilin dekabr ayında Türkiyənin Ankara şəhərində ESRI ilə AVİM arasında birgə əməkdaşlıq barədə Anlaşma Memorandumu imzalanıb.

An online meeting was held between represantatives of the Economic Scientific Research Institute (The ESRI) and Center for Eurasian Studies (AVIM).
The prospects for cooperation between the parties were discussed at the meeting. The partners exchanged views on a number of issues, such as publishing journals, organizing joint events, holding open and closed meetings on various related topics.
It was also proposed by AVIM to carry out joint activities on the Trans-Caspian International Transport Route (in general Middle Corridor), and to publish a joint report or book as a result of these events.
It should be noted that in December last year, a Memorandum of Understanding on joint cooperation between ESRI and AVIM was signed in Ankara, Turkey.