ESRI-də ABŞ-ın Ətraf Mühit Sistemləri Tədqiqat İnstitutunun (Esri) nümayəndəsi ilə görüş keçirilib
1 fevral 2024-cü il tarixində İqtisadi Elmi Tədqiqat İntitutunda (ESRI) ABŞ-ın Ətraf Mühit Sistemləri Tədqiqat İnstitutunun (Esri) nümayəndəsi ilə görüş keçirilib.
Görüşdə Esri-nin baş məsləhətçisi Əhməd Avadi coğrafi informasiya sistemləri (CİS) proqram təminatı ilə bağlı təqdimat edib. Həmçinin bu proqramın tətbiq edilməsi ilə aparılmış ən son tədqiqatlar haqqında geniş məlumat verib.
Öz növbəsində ESRI əməkdaşları ESRI-nin fəaliyyəti və ESRI tərəfindən aparılmış tədqiqatlardan bəhs ediblər.
Ə. Avadi Esri-nin araşdırma mərkəzlərini proqram təminatları ilə təmin etdiyini və ESRI-nin araşdırmalarının ArcGIS proqramının istifadəsinə uyğun olduğunu qeyd edib.
Görüş zamanı tərəflər gələcəkdə əməkdaşlıq edilməsi və ESRI tərəfindən həyata keçirilməsi planlaşdırılan bir sıra layihələrdə ArcGIS proqramının tətbiq edilməsi barədə razılığa gəliblər.

В ESRI состоялась встреча с представителем Научно-исследовательского института экологических систем США
На встрече стороны договорились о дальнейшем сотрудничестве.
1 февраля 2024 года в Экономическом научном исследовательском институте (ESRI) прошла встреча с представителем Института исследования экологических систем США (Esri).
На встрече старший консультант Esri Ахмед Авади выступил с презентацией программного обеспечения географических информационных систем (ГИС). Также он дал обстоятельную информацию о последних исследованиях, проведенных с применением данной программы.
В свою очередь, сотрудники ESRI рассказали о деятельности ESRI и исследованиях, проведенных ESRI.
А.Авади отметил, что Esri предоставляет программное обеспечение исследовательским центрам и что исследования ESRI совместимы с использованием программного обеспечения ArcGIS.
В ходе встречи стороны договорились сотрудничать в будущем и применять программное обеспечение ArcGIS в ряде проектов, которые планирует реализовать ESRI.