ESRI-də ABŞ-ın Ətraf Mühit Sistemləri Tədqiqat İnstitutunun (Esri) nümayəndəsi ilə görüş keçirilib
1 fevral 2024-cü il tarixində İqtisadi Elmi Tədqiqat İntitutunda (ESRI) ABŞ-ın Ətraf Mühit Sistemləri Tədqiqat İnstitutunun (Esri) nümayəndəsi ilə görüş keçirilib.
Görüşdə Esri-nin baş məsləhətçisi Əhməd Avadi coğrafi informasiya sistemləri (CİS) proqram təminatı ilə bağlı təqdimat edib. Həmçinin bu proqramın tətbiq edilməsi ilə aparılmış ən son tədqiqatlar haqqında geniş məlumat verib.
Öz növbəsində ESRI əməkdaşları ESRI-nin fəaliyyəti və ESRI tərəfindən aparılmış tədqiqatlardan bəhs ediblər.
Ə. Avadi Esri-nin araşdırma mərkəzlərini proqram təminatları ilə təmin etdiyini və ESRI-nin araşdırmalarının ArcGIS proqramının istifadəsinə uyğun olduğunu qeyd edib.
Görüş zamanı tərəflər gələcəkdə əməkdaşlıq edilməsi və ESRI tərəfindən həyata keçirilməsi planlaşdırılan bir sıra layihələrdə ArcGIS proqramının tətbiq edilməsi barədə razılığa gəliblər.

On February 1, 2024, a meeting with a representative of the Environmental Systems Research Institute (Esri) of the U.S. was held at the Economic Scientific Research Institute (The ESRI).
At the meeting Esri's senior consultant Ahmed Avadi made a presentation on geographic information systems (GIS) software. He also gave extensive information about the latest research conducted with the application of this program.
In turn, The ESRI employees spoke about The ESRI's activities and research conducted by The ESRI.
Avadi noted that Esri provides software to research centers and that The ESRI's research is compatible with the use of ArcGIS software.
During the meeting, the parties agreed to cooperate in the future and apply ArcGIS software in a number of projects planned to be implemented by The ESRI.