29 fevral 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Biznes Mühiti və Beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyasının “Texnologiya və innovasiyalar” işçi qrupunun onlayn formatda iclası keçirilib.
Biznes Mühiti və Beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyanın Katibliyinin rəhbərliyi, işçi qrupun rəhbərliyi, üzvləri və digər aidiyyəti qurumların iştirakı ilə keçirilmiş iclasa işçi qrupun rəhbəri, rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavini Samir Məmmədov sədrlik edib.
İclasda qurumlar tərəfindən 2023-cü il üzrə görülmüş işlərə dair hesabatların təqdimatı keçirilib. İqtisadiyyat Nazirliyi üzrə hesabatı İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunun (ESRI) İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini Arzu Hüseynova təqdim edib.

Состоялось заседание рабочей группы «Технологии и инновации»
29 февраля 2023 года состоялось онлайн-заседание рабочей группы «Технологии и инновации» Комиссии по бизнес среде и международным рейтингам Азербайджанской Республики.
На заседании с участием руководство секретариата комиссии по международному рейтингу, руководителей членов рабочей группы и других соответствующих органов председательствовал руководитель рабочей группы, заместитель Министра Цифрового Развития и Транспорта Самир Мамедов.
На заседании слушалось отчеты членов рабочей группы о проделанной работе в 2023 году. Отчет по Министерстве Экономики представила Арзу Гусейнова, первый заместитель председателя совета директоров Экономического научного исследовательского института (ESRI).