29 fevral 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Biznes Mühiti və Beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyasının “Texnologiya və innovasiyalar” işçi qrupunun onlayn formatda iclası keçirilib.
Biznes Mühiti və Beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyanın Katibliyinin rəhbərliyi, işçi qrupun rəhbərliyi, üzvləri və digər aidiyyəti qurumların iştirakı ilə keçirilmiş iclasa işçi qrupun rəhbəri, rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavini Samir Məmmədov sədrlik edib.
İclasda qurumlar tərəfindən 2023-cü il üzrə görülmüş işlərə dair hesabatların təqdimatı keçirilib. İqtisadiyyat Nazirliyi üzrə hesabatı İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunun (ESRI) İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini Arzu Hüseynova təqdim edib.

A meeting of the working group on “Technology and innovations” was held
On February 29, 2023, an online meeting of the working group on “Technology and Innovation” of the Commission on Business Environment and International Ratings of the Republic of Azerbaijan was held.
Samir Mammadov, the head of the working group, Deputy Minister of Digital Development and Transport, chaired the meeting with the participation of the leadership of the working group Secretariat, the leadership of the working group, its members and other relevant bodies.
At the meeting, the institutions presented reports on the work done in 2023. The report by the Ministry of Economy was presented by Arzu Huseynova, first deputy chair of the board of the Economic Scientific Research Institute (ESRI).