ESRI-nin İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini ADNSU-da mühazirə deyib
18 aprel 2024-cü il tarixində Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində (ADNSU) İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunun (ESRI) İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini, professor Arzu Hüseynova dəvət olunmuş professor qismində mühazirə deyib.
“Universitetlə iş dünyası arasında qarşılıqlı təcrübi-tədrislə biliyin təkmilləşdirilməsi” layihəsi üzrə dəvət edilmiş A.Hüseynova “İqtisadi təhlil” fənni üzrə mühazirə dərsində mövzu ilə əlaqədar sistem təhlil üsulları haqqında tələbələrə məlumat verib. O həmçinin,  tələbələri maraqlandıran sualları da cavablandırıb.
Qeyd edək ki, dərs prosesində kafedra müdiri professor Qəzənfər Süleymanov və dosent Esmira Məmmədova da iştirak ediblər.

18 апреля 2024 года профессор Арзу Хусейнова, Первый заместитель председателя совета директоров Экономического научного исследовательского института (ESRI), прочла лекцию в Азербайджанском Государственном Университете Нефти и Промышленности (АГУНП), в лице приглашенного лектора.
А.Хусейнова, приглашенная в рамках проекта "Совершенствование знаний между университетом и деловым миром посредством взаимного опыта и образования", на лекционном занятии по "Экономическому анализу" дала информацию студентам о методах системного анализа, связанных с данной темой. Она также ответила на вопросы студентов.
Следует отметить, что в учебном процессе также приняли участие заведующий кафедрой, профессор Газанфар Сулейманов и доцент Эсмира Мамедова.