ESRI-nin İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini ADNSU-da mühazirə deyib
18 aprel 2024-cü il tarixində Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində (ADNSU) İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunun (ESRI) İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini, professor Arzu Hüseynova dəvət olunmuş professor qismində mühazirə deyib.
“Universitetlə iş dünyası arasında qarşılıqlı təcrübi-tədrislə biliyin təkmilləşdirilməsi” layihəsi üzrə dəvət edilmiş A.Hüseynova “İqtisadi təhlil” fənni üzrə mühazirə dərsində mövzu ilə əlaqədar sistem təhlil üsulları haqqında tələbələrə məlumat verib. O həmçinin,  tələbələri maraqlandıran sualları da cavablandırıb.
Qeyd edək ki, dərs prosesində kafedra müdiri professor Qəzənfər Süleymanov və dosent Esmira Məmmədova da iştirak ediblər.

On April 18, 2024 Professor Arzu Huseynova, First deputy chair of the board of the Economic Scientific Research Institute (ESRI), delivered a lecture at the Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU) as a guest professor.
A.Huseynova, invited under the project "Improving knowledge between the university and the business world through mutual experience and education", informed the students about the methods of system analysis related to the topic in the lecture class on "Economic Analysis". She also provided answers to the students' questions.
It is to be noted that the head of the department Professor Gazanfar Suleymanov and Associate Professor Esmira Mammadova also took part in the educational process.