ESRI-nin İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini kitab təqdimatında iştirak edib
22 aprel 2024-cü il tarixində Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) Qərbi Azərbaycan İcması tərəfindən hazırlanmış “Ulu Öndər Heydər Əliyev xatirələrdə” adlı kitabın təqdimatı keçirilib.
Tədbirdə açılış nitqi ilə çıxış etmiş UNEC-in rektoru professor Ədalət Muradov ümummilli liderin zəngin irsinin tədqiq edilməsinin vacibliyindən söz açıb.
Kitabın ideya müəllifi olan professor Vaqif Şadlinski də öz növbəsində qeyd edib ki, ümummilli lider Heydər Əliyevin xalqımızın tarixinə, milli-siyasi təfəkkürünə, dövlətçilik şüuruna təsirinin çox böyük əhəmiyyəti var.
Tədbirdə İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunu (ESRI) İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini Arzu Hüseynova təmsil edib.

First deputy chair of the board of the ESRI participated in the book presentation
On April 22, 2024, the presentation of the book "Great Leader Heydar Aliyev in memories" prepared by the West Azerbaijan Community was held at the Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
UNEC Rector, Prof. Adalat Muradov, who delivered opening remarks at the event, spoke about the importance of studying the rich heritage of the national leader.
The ideologist of the book, Prof. Vagif Shadlinsky, in turn, noted that the influence of national leader Heydar Aliyev on the history, national-political thinking and state consciousness of our people is very significant.
Economic Scientific Research Institute (ESRI) was represented at the event by Arzu Huseynova, First deputy chair of the board.