İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunun (ESRI) İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini Arzu Hüseynova UNEC Tədqiqat mərkəzlərinin işinin əlaqələndirilməsi və təşkili şöbəsi, UNEC Avrasiya İqtisadiyyatı Beynəlxalq Elmi-Tədqiqat Mərkəzi və UNEC İslam İqtisadiyyatı və Maliyyəsi Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə "Yeni dövrdə yeni ideyalarla" mövzusunda keçirilən dəyirmi masada iştirak edib.
Tədbirdə ali təhsil müəssisələrinin professor-müəllim, tələbə və tədqiqatçı heyəti, təhsil ekspertləri, iqtisadçı-ekspertlər, Dövlət Məşğulluq Agentliyinin nümayəndələri və sahibkarlar iştirak ediblər.
Müzakirələr çərçivəsində Arzu Hüseynova ölkədə ali təhsil sahəsində innovasiya aktivliyinin qiymətləndirilməsi və innovasiya fəaliyyətinin səmərəliliyinin artırılması məqsədilə təklif və tövsiyələrlə çıxış edib.

Первый заместитель председателя совета директоров ESRI выступил на круглом столе в АГЭУ
Первый заместитель председателя правления Экономического Научно-исследовательского института (ESRI) Арзу Гусейнова приняла участие в круглом столе, организованном Департаментом координации и организации исследовательских центров АГЭУ, Международным исследовательским центром евразийской экономики АГЭУ и Центром по исламской экономике и финансам АГЭУ.
В мероприятии приняли участие преподаватели, студенты и научные сотрудники высших учебных заведений, специалисты образования, эксперты-экономисты, представители Государственного агентства занятости и предприниматели.
В ходе обсуждения Арзу Гусейнова высказала предложения и рекомендации по оценке инновационной активности в сфере высшего образования страны и повышению эффективности инновационной деятельности.