İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunun (ESRI) İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini Arzu Hüseynova UNEC Tədqiqat mərkəzlərinin işinin əlaqələndirilməsi və təşkili şöbəsi, UNEC Avrasiya İqtisadiyyatı Beynəlxalq Elmi-Tədqiqat Mərkəzi və UNEC İslam İqtisadiyyatı və Maliyyəsi Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə "Yeni dövrdə yeni ideyalarla" mövzusunda keçirilən dəyirmi masada iştirak edib.
Tədbirdə ali təhsil müəssisələrinin professor-müəllim, tələbə və tədqiqatçı heyəti, təhsil ekspertləri, iqtisadçı-ekspertlər, Dövlət Məşğulluq Agentliyinin nümayəndələri və sahibkarlar iştirak ediblər.
Müzakirələr çərçivəsində Arzu Hüseynova ölkədə ali təhsil sahəsində innovasiya aktivliyinin qiymətləndirilməsi və innovasiya fəaliyyətinin səmərəliliyinin artırılması məqsədilə təklif və tövsiyələrlə çıxış edib.

Arzu Huseynova, First Deputy Chairman of the Board of the Economic Scientific Research Institute (ESRI), took part in the roundtable discussion organized by the Department of Coordination and Organization of Research Centers of UNEC, the International Research Center for Eurasian Economics UNEC and the Center for Islamic Economics and Finance UNEC.
The event was attended by teachers, students and researchers of higher education institutions, education specialists, expert economists, representatives of the State Employment Agency and entrepreneurs.
During the discussions, Arzu Huseynova made suggestions and recommendations in order to assess the innovation activity in higher education in the country and improve the efficiency of innovation activities.