İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunda (ESRI) Türkiyənin İqtisadi Siyasət Tədqiqatı Fondunun (TEPAV) Maliyyə və Pul Siyasəti Araşdırmaları Mərkəzinin direktoru M. Coşkun Cangöz ilə görüş keçirilib.
Görüşdə TEPAV və ESRI arasında 25 dekabr 2023-cü il tarixində imzalanmış əməkdaşlıq haqqında memoranduma əsasən əməkdaşlığın konkret istiqamətlərinin müəyyən olunması üzrə fikir mübadiləsi aparılıb. Hər iki qurumun ortaq tədqiqat sahələri üzrə bilik və təcrübə mübadiləsi imkanları müzakirə edilib. Tərəflər birgə onlayn sessiyaların keçirilməsi və tədqiqatların aparılmasına başlanması məqsədilə qısa müddətdə yenidən görüş təşkil etmək qərarına gəliblər.

A meeting was held with M.Coskun Çangoz, Director of the Financial and Monetary Policy Research Center of the Economic Policy Research Foundation of Turkey (TEPAV) at the Economic Scientific Research Institute (ESRI).
At the meeting, based on the Memorandum of Cooperation signed between TEPAV and ESRI on December 25, 2023, views were exchanged to identify specific areas of cooperation, joint research areas of both institutes, and opportunities to share knowledge and experience were discussed. The parties decided to organize a follow-up meeting in the near future to conduct joint online sessions and research.