İƏT İqtisadi Tədqiqatlar üzrə Daimi Rəhbər Komitəsinin (EPSCER) onlayn formatda 7-ci iclası keçirilib
İclasda ESRI-nin baş redaktorluğunu həyata keçirdiyi İƏT “İqtisadiyyat” jurnalının 9-cu sayı ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.
5 iyun 2024-cü il tarixində İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının (İƏT) İqtisadi Tədqiqatlar üzrə Daimi Rəhbər Komitəsinin (EPSCER) onlayn formatda 7-ci iclası keçirilib.
Qazaxıstan Respublikasının Milli İqtisadiyyat Nazirliyinin Dünya İqtisadi Tədqiqatlar Mərkəzinin direktoru Dolores Tyulebekovanın sədrlik etdiyi iclasda İqtisadi Elmi Tədqiqat İntitutunu (ESRI) İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini, professor Arzu Hüseynova və Xarici-iqtisadi əlaqələr şöbəsinin rəhbəri Səbinə Məmmədli təmsil ediblər.
İclas zamanı İƏT-in Bakıda Tədqiqat Mərkəzinin yaradılması istiqamətində görülən işlər müzakirə olunub. Eləcə də, ESRI-nin baş redaktorluğunu həyata keçirdiyi İƏT “İqtisadiyyat” jurnalının yeni – 9-cu sayı ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.
İclasda İƏT Baş katibinin müavini Jandos Asanov və S.Məmmədli iclas iştirakçılarına Azərbaycanın ev sahibliyi edəcəyi “3-cü İƏT Beyin Mərkəzləri Forumu” barədə məlumat veriblər.

Седьмое заседание Постоянного руководящего комитета ОЭС по экономическим исследованиям (EPSCER) прошло в режиме онлайн
В ходе совещания состоялся обмен мнениями по поводу 9-го выпуска журнала ОЭС «Экономика», главным редактором которого является ESRI.
5 июня 2024 года в онлайн-режиме состоялось 7-е заседание Постоянного руководящего комитета по экономическим исследованиям (EPSCER) Организации экономического сотрудничества (ОЭС).
На совещании с председательством Долорес Тюлебековой (директора Центра исследований мировой экономики Министерства национальной экономики Республики Казахстан) Экономический научный исследовательский институт (ESRI) представляли первый заместитель председателя Совета директоров, профессор Арзу Гусейнова и руководитель отдела внешнеэкономических связей Сабина Мамедли.
В ходе беседы были обсуждены работы по созданию Исследовательского центра ОЭС в Баку. Также состоялся обмен мнениями о новом 9-м номере журнала ОЭС «Экономика», главным редактором которого является ESRI.
На совещании заместитель генерального секретаря ОЭС Джандос Асанов и Сабина Мамедли проинформировали участников встречи о «3-м Форуме исследовательских центров ОЭС», который будет проводиться Азербайджаном.