İƏT İqtisadi Tədqiqatlar üzrə Daimi Rəhbər Komitəsinin (EPSCER) onlayn formatda 7-ci iclası keçirilib
İclasda ESRI-nin baş redaktorluğunu həyata keçirdiyi İƏT “İqtisadiyyat” jurnalının 9-cu sayı ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.
5 iyun 2024-cü il tarixində İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının (İƏT) İqtisadi Tədqiqatlar üzrə Daimi Rəhbər Komitəsinin (EPSCER) onlayn formatda 7-ci iclası keçirilib.
Qazaxıstan Respublikasının Milli İqtisadiyyat Nazirliyinin Dünya İqtisadi Tədqiqatlar Mərkəzinin direktoru Dolores Tyulebekovanın sədrlik etdiyi iclasda İqtisadi Elmi Tədqiqat İntitutunu (ESRI) İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini, professor Arzu Hüseynova və Xarici-iqtisadi əlaqələr şöbəsinin rəhbəri Səbinə Məmmədli təmsil ediblər.
İclas zamanı İƏT-in Bakıda Tədqiqat Mərkəzinin yaradılması istiqamətində görülən işlər müzakirə olunub. Eləcə də, ESRI-nin baş redaktorluğunu həyata keçirdiyi İƏT “İqtisadiyyat” jurnalının yeni – 9-cu sayı ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.
İclasda İƏT Baş katibinin müavini Jandos Asanov və S.Məmmədli iclas iştirakçılarına Azərbaycanın ev sahibliyi edəcəyi “3-cü İƏT Beyin Mərkəzləri Forumu” barədə məlumat veriblər.

On June 5, 2024, the 7th meeting of the Economic Cooperation Organization (ECO) Permanent Steering Committee on Economic Research (EPSCER) was held online.
At the meeting chaired by Dolores Tyulebekova, Director of the World Economy Research Centre of the Ministry of National Economy of the Republic of Kazakhstan, the Economic Scientific Research Institute (ESRI) was represented by First Deputy Chairman of the Board of Directors, Professor Arzu Huseynova and Head of the Department of Foreign Economic Relations Sabina Mammadli.
In the course of the meeting, the works aimed at the establishment of the ECO Research Center (ERC) in Baku were discussed. Views were also exchanged on the new 9th issue of the ECO Economic Journal, edited by the ESRI.
At the meeting, ECO Deputy Secretary General J. Asanov and S. Mammadli respectively informed the meeting participants about the 3rd ECO Think Tanks Forums to be held in Baku, Azerbaijan.