ESRI-də Harvard Kennedi Məktəbinin tələbə-ekspertləri ilə görüş keçirilib
Görüşdə Harvard Kennedi Məktəbinin tələbə-ekspertləri tərəfindən aparılan tədqiqat işləri müzakirə olunub.
28 iyun 2024-cü il tarixində İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunda (ESRI) Harvard Kennedi Məktəbinin tələbə-ekspertləri ilə görüş keçirilib.
Harvard Universiteti ilə tədqiqat və təhsil-təlim layihəsinin icrası çərçivəsində keçirilmiş görüş zamanı tərəflər arasında bir sıra məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb. Müzakirələr zamanı Harvard Kennedi Məktəbinin tələbə-ekspertləri tərəfindən aparılan tədqiqat işlərinə xüsusi yer verilib.
Görüşdə ESRI-ni İdarə Heyətinin sədri Şahin Sadıqov, İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini, professor Arzu Hüseynova və Xarici-iqtisadi əlaqələr şöbəsinin rəhbəri Səbinə Məmmədli təmsil ediblər.

ESRI провела встречу со студентами-экспертами из Гарвардской школы Кеннеди
28 июня 2024 года в Экономическом научно-исследовательском институте (ESRI) состоялась встреча со студентами-экспертами из Гарвардской школы Кеннеди.
В ходе встречи, состоявшейся в рамках научно-образовательного тренингового проекта с Гарвардским университетом, стороны обменялись мнениями по ряду вопросов. Особое внимание в ходе дискуссий было уделено исследованиям, проведенным студентами-экспертами Гарвардской школы Кеннеди.
На встрече ESRI представляли председатель правления Шахин Садыгов, первый заместитель председателя правления профессор Арзу Гусейнова и руководитель отдела внешнеэкономических связей Сабина Мамедли.