4-9 noyabr tarixlərində Azərbaycan və Özbəkistan arasında iqtisadi əməkdaşlığın genişlənməsinə dair müzakirələrin aparılması məqsədilə Azərbaycanın nümayəndə heyətinin rəhbəri olaraq İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunun (ESRI) İdarə Heyətinin sədri Şahin Sadıqovun və nümayəndə heyətinin tərkibində İnstitutun Rəqəmsal iqtisadiyyat və innovasiyalar şöbəsinin rəhbəri Manaf Bağırzadənin Özbəkistanın paytaxtı Daşkənd şəhərinə səfəri baş tutub.
Səfər çərçivəsində Özbəkistanın Ali Təhsil, Elm və İnnovasiyalar Nazirliyi, İqtisadiyyat və Maliyyə Nazirliyi, Rəqəmsal Texnologiyalar Nazirliyi, Sənaye, Ticarət və İnvestisiya Nazirliyi, Azərbaycan-Özbəkistan İnvestisiya Şirkəti və Səmərqənd Dövlət Universitetində işgüzar görüşlər keçirilib. Həmçinin İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutu (ESRI) ilə Özbəkistan Respublikası Prezidentinin Administrasiyası yanında İqtisadi Tədqiqatlar və İslahatlar Mərkəzi arasında əməkdaşlıq haqqında memorandum imzalanıb.

From November 4 to 9, a delegation from Azerbaijan, led by the Chairman of the Board of the Economic Scientific Research Institute (ESRI), Mr. Shain Sadiqov, visited Tashkent, the capital of Uzbekistan, to discuss expanding economic cooperation between Azerbaijan and Uzbekistan. The delegation also included Mr. Manaf Bagirzadeh, Head of the Digital Economy and Innovations Department of the Institute.
During the visit, business meetings were held with Uzbekistan’s Ministry of Higher Education, Science, and Innovation; Ministry of Economy and Finance; Ministry of Digital Technologies; Ministry of Industry, Trade, and Investment; the Azerbaijan-Uzbekistan Investment Company; and Samarkand State University. Additionally, a memorandum of cooperation was signed between the Economic Scientific Research Institute (ESRI) and the Center for Economic Research and Reforms under the Administration of the President of the Republic of Uzbekistan.