Qarabağ və Şərqi Zəngəzura işgüzar səfər həyata keçirilib
9-12 dekabr tarixlərində ESRI nümayəndələri Qarabağ və Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonlarına işgüzar səfər ediblər. Səfər, “Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərində 2024–2026-cı illərdə əhalinin məşğulluq imkanlarının artırılmasına dair Tədbirlər Planı”-nın "Məskunlaşması nəzərdə tutulan yaşayış məntəqələri üzrə sosial-iqtisadi pasportların hazırlanması" bəndinin icrası çərçivəsində həyata keçirilib.
ESRI-nin İdarə Heyətinin sədri Şahin Sadıqov, şöbə rəhbəri Fərhad Mikayılov və baş elmi işçi Rauf Musayev Qarabağ və Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonunda yerləşən xüsusi nümayəndəlikləri ilə görüşlər keçirərək, hazırlanmış sosial-iqtisadi pasportların ilkin versiyalarını təqdim ediblər. Nümayəndəliklərin əməkdaşları və yerli mütəxəssislərlə müzakirələr aparılıb.

A business visit to Karabakh and Eastern Zangezur was carried out
From December 9 to 12, ESRI representatives conducted a business trip to the Karabakh and East Zangezur economic regions. The trip was carried out within the framework of implementing the "Action Plan for Increasing Employment Opportunities in the Liberated Territories of the Republic of Azerbaijan for 2024–2026," specifically the item on "Preparation of socio-economic passports for settlements planned for resettlement."
Chairman of the ESRI Board Shahin Sadigov, department head Farhad Mikayilov, and senior researcher Rauf Musayev held meetings with the special representatives in the Karabakh and East Zangezur economic regions and presented the initial versions of the prepared socio-economic passports. Discussions were held with representatives of the offices and local experts.