Qarabağ və Şərqi Zəngəzura işgüzar səfər həyata keçirilib
9-12 dekabr tarixlərində ESRI nümayəndələri Qarabağ və Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonlarına işgüzar səfər ediblər. Səfər, “Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərində 2024–2026-cı illərdə əhalinin məşğulluq imkanlarının artırılmasına dair Tədbirlər Planı”-nın "Məskunlaşması nəzərdə tutulan yaşayış məntəqələri üzrə sosial-iqtisadi pasportların hazırlanması" bəndinin icrası çərçivəsində həyata keçirilib.
ESRI-nin İdarə Heyətinin sədri Şahin Sadıqov, şöbə rəhbəri Fərhad Mikayılov və baş elmi işçi Rauf Musayev Qarabağ və Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonunda yerləşən xüsusi nümayəndəlikləri ilə görüşlər keçirərək, hazırlanmış sosial-iqtisadi pasportların ilkin versiyalarını təqdim ediblər. Nümayəndəliklərin əməkdaşları və yerli mütəxəssislərlə müzakirələr aparılıb.

В Карабах и Восточный Зангезур был осуществлен деловой визит
С 9 по 12 декабря представители ESRI совершили деловую поездку в экономические районы Карабах и Восточный Зангезур. Поездка была осуществлена в рамках выполнения пункта "Подготовка социально-экономических паспортов для населенных пунктов, предназначенных для переселения" из "Плана мероприятий по увеличению возможностей занятости населения на освобожденных территориях Азербайджанской Республики на 2024–2026 годы".
Председатель Совета директоров ESRI Шахин Садыгов, руководитель отдела Фархад Микаилов и старший научный сотрудник Рауф Мусаев провели встречи с представителями в экономических районах Карабах и Восточный Зангезур и представили предварительные версии подготовленных социально-экономических паспортов. Были проведены обсуждения с сотрудниками представительств и местными экспертами.