“Şərab sənayesinə innovativ baxış: Türkiyə təcrübəsi”
13 dekabr tarixində İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunun (ESRI) əməkdaşlıq etdiyi Türkiyənin İqtisadi Siyasət Araşdırmaları Fondunun (TEPAV) təşkilati dəstəyi ilə şərabçılıq sənayesində innovativ yanaşmaların öyrənilməsi məqsədilə “Şərab sənayesinə innovativ baxış: Türkiyə təcrübəsi” mövzusunda qapalı onlayn görüş keçirilib.
Görüş, 2018–2025-ci illərdə Azərbaycan Respublikasında şərabçılığın inkişafına dair Dövlət Proqramı”nın Tədbirlər planının 3.4-cü bəndinin icrası çərçivəsində ESRI-nin təşəbbüsü ilə baş tutub.
Görüşdə iştirak edən şərabçılıq üzrə türkiyəli ekspertlər, “Midin Şarapçılık”-ın təsisçisi və iqtisadçılar şərab istehsalında dayanıqlılıq və texnologiyanın rolu, şərabçılıq sənayesinin inkişafında qastronomiyanın əhəmiyyəti kimi məsələlərə toxunaraq müzakirələr aparıb.

«Инновационный взгляд на винодельческую отрасль: опыт Турции».
13 декабря при организационной поддержке Фонда исследований экономической политики Турции (TEPAV) в сотрудничестве с Институтом экономических научных исследований (ESRI) состоялась закрытая онлайн-встреча на тему «Инновационный взгляд на винодельческую отрасль: опыт Турции».
Встреча была организована по инициативе ESRI в рамках реализации пункта 3.4 Плана мероприятий «Государственной программы развития виноделия в Азербайджанской Республике на 2018–2025 годы».
В ходе встречи турецкие эксперты в области виноделия, включая основателя компании «Midin Şarapçılık», а также экономисты обсудили такие вопросы, как устойчивость и роль технологий в производстве вина, а также значение гастрономии в развитии винодельческой отрасли.