“Şərab sənayesinə innovativ baxış: Türkiyə təcrübəsi”
13 dekabr tarixində İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunun (ESRI) əməkdaşlıq etdiyi Türkiyənin İqtisadi Siyasət Araşdırmaları Fondunun (TEPAV) təşkilati dəstəyi ilə şərabçılıq sənayesində innovativ yanaşmaların öyrənilməsi məqsədilə “Şərab sənayesinə innovativ baxış: Türkiyə təcrübəsi” mövzusunda qapalı onlayn görüş keçirilib.
Görüş, 2018–2025-ci illərdə Azərbaycan Respublikasında şərabçılığın inkişafına dair Dövlət Proqramı”nın Tədbirlər planının 3.4-cü bəndinin icrası çərçivəsində ESRI-nin təşəbbüsü ilə baş tutub.
Görüşdə iştirak edən şərabçılıq üzrə türkiyəli ekspertlər, “Midin Şarapçılık”-ın təsisçisi və iqtisadçılar şərab istehsalında dayanıqlılıq və texnologiyanın rolu, şərabçılıq sənayesinin inkişafında qastronomiyanın əhəmiyyəti kimi məsələlərə toxunaraq müzakirələr aparıb.

On December 13, a closed online meeting titled "Innovative Perspectives on the Wine Industry: The Turkish Experience" was held with the organizational support of The Economic Policy Research Foundation of Türkiye (TEPAV), in collaboration with the Economic Scientific Research Institute (ESRI).
The meeting was organized at the initiative of ESRI as part of the implementation of Action 3.4 of the "State Program for the Development of Winemaking in the Republic of Azerbaijan for 2018–2025."
During the meeting, Turkish experts in winemaking, including the founder of "Midin Şarapçılık," and economists discussed topics such as sustainability and the role of technology in wine production, as well as the importance of gastronomy in the development of the wine industry.