Məqalələrin tərtibatı qaydası
ESRI tərəfindən “3-cü İƏT Beyin Mərkəzləri Forumu” çərçivəsində “Yeni Nəsil İqtisadiyyat: Çağırışlar və Perspektivlər” mövzusunda Konfrans keçiriləcək
Konfransa məqalələr qəbul edilir.
Hörmətli oxucular!
4 oktyabr 2024-cü il tarixində İqtisadi Elmi Tədqiqat İnstitutunun təşkilatçılığı ilə “3-cü İƏT Beyin Mərkəzləri Forumu” çərçivəsində “Yeni Nəsil İqtisadiyyat: Çağırışlar və Perspektivlər” mövzusunda Konfrans keçiriləcək.
Konfransın bölmələri:
İqtisadi düşüncəyə yeni yanaşmalar
İqtisadiyyatın davamlı inkişafının təmin edilməsi yolları
İqtisadi qərarvermədə ətraf mühitlə bağlı problemlər
Yeni Nəsil İqtisadiyyatda təhsilin rolu
Digital texnologiyaların iqtisadi təsirləri
Yeni nəsil iqtisadçıların qarşısında duran əsas problemlər
Konfransda iştirak etmək üçün məqalə və tezislər 1 iyul 2024-cu il tarixinədək azərbaycan, rus və ingilis dillərinin birində conference@esri.gov.az elektron ünvanına göndərilməlidir.
Məqalə və ya tezislərin tərtib olunması qaydaları:
1. Mətn 12 ölçüdə Times New Roman şrifti ilə, sətirlərarası məsafə 2.0 intervalla, kənarlardan (hər tərəfdən 2.5 sm) boşluq buraxılmalı, paraqraflar soldan düzülmüş şəkildə, səhifələr sağ yuxarıdan nömrələnməlidir.
2. Məqalə və tezislərdə müəllifin adı və soyadı, elmi dərəcəsi, vəzifəsi, iş yeri, telefon nömrəsi və elektron poçt ünvanı qeyd edilməlidir.
3. Müəllifin soyadı və inisialları qalın şriftlə, məruzənin adı böyük, qalın şriftlə; təşkilatın adı adi şriftlə yazılmalıdır.
4. Məqalə formasındakı məruzələrin həcmi 6-10 səhifə olmalıdır. Məqalələrə “Xülasə”, “Nəticə”, “Ədəbiyyat siyahısı” əlavə olunmalıdır. Mətndə istinadlar [3] və ya [3; 6; 8] kimi yazılmalıdır.
5. Tezislər 3 səhifədən artıq olmamalıdır.
Təşkilat komitəsi Konfransın mövzusuna uyğun gəlməyən, qoyulan tələblərə cavab verməyən və aktual hesab edilməyən məqalələri qəbul etməyə bilər.

The conference on “Next Generation Economics: Challenges and Perspectives” will be held by the ESRI within the framework of the 3rd ECO Think-Tank Forum
To participate in the conference, research papers and abstracts should be sent until July 1, 2024 in Azerbaijani, Russian, or English to conference@esri.gov.az with the subject “Conference Paper”.
- The text should be typed in Times New Roman font, size 12, line spacing 2.0, margins (2.5 cm on each side), paragraphs are left-aligned, pages are numbered from top right;
- Articles and abstracts should contain author's name, scientific degree, position, place of work, phone number and e-mail address;
- Author's surname and initials - in bold type, the title of the report - in large bold type; the name of the organization should be written in regular type;
- Papers should be between 6 and 10 pages in length. “Summary”, “Conclusion”, “List of References” should be added to the articles. References in the text should be written as [3] or [3; 6; 8];